Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Rozmístěte sestavu vaší sedačky 3+2+1 strategicky. Jak na to?

Sestava sedačky 3+2+1 nám nabízí velkou flexibilitu v zařizování prostoru. Více možností však může znamenat i to, že se jednoduše neumíme rozhodnout. A právě proto jsme se dnes rozhodli poradit vám. No a i když rozmístění 3+2+1 většinou závisí od tvaru a velikosti místnosti, existuje pár univerzálních tipů, které vám určitě pomohou. Základ je rozložit sezení tak, abyste se vy i vaši hosté cítili příjemně. Jak na to?

 

Orientace sestavy sedačky na 1 centrální bod

Pokud má váš obývák jeden centrální bod, tzv. ohniště, jednotlivé části sestavy sedačky 3+2+1 můžete rozmístit do půlkruhu kolem něj. Takovým ohniskem může být například krb, okno, obraz nebo nějaká architektonická zajímavost interiéru.

Půlkruh vytvoříte tak, že trojsed umístíte oproti ohnisku. Části 2 a 1 potom nasměrujete šikmo mezi trojku a ohniště. Snažte se směr sezení orientovat právě na tento jeden centrální bod. Vyzvednete tak to, co dělá místnost zajímavou a zároveň si vytvoříte funkční a příjemné sezení.

sedacka321

Zdroj foto: Decor Pad

Rozmístění sedačky 3 + 2 + 1 ve velmi velkých pokojích

Sedačky 3+2+1 jsou vyrobeny na to, aby si jejich majitelé mohli sezení strategicky rozložit. Nejčastěji se proto využívá rozmístění do tvaru U – dvojsed a křeslo jsou rozloženy naproti sobě a mezi nimi po délce dominuje trojsed.

Z takového rozmístění však víte šikovně vytvořit i velké uzavřené sezení. Stačí, když oproti trojsed přidáte 2 taburetky nebo židle. Z tvaru U se tak stane čtverec. Aby střed nezůstal prázdný, doplňte ho o pěkný konferenční stolek, čímž dostanete skvělé oddělené sezení pro rodinné oslavy nebo posezení s přáteli.

sedacka321

Zdroj foto: Rc Willey

Pro skutečně velké rodiny máme ještě jeden tip na zvýšení počtu míst k sezení: kromě taburetek dokupte vkusné křesla a ze čtverce kolem konferenčního stolku proveďte jakýsi nepravidelný kruh. Pozor dejte jen na to, aby se mezi jednotlivými kusy nábytku dalo procházet a snadno jste se dostali na kteroukoli část sedačky.

 

Rozmístění nemusí být statické

Výhodou sedačky rozdělené do několika samostatných kusů je, že s nimi lze snadno manipulovat. Jednotlivé díly sedačky 3+2+1 můžete přemísťovat dle konkrétní situace.

Čekáte velkou rodinnou návštěvu? Přitáhněte k sedačkové sestavě například oblíbené křeslo na čtení z ložnice, kuchyňské židle nebo taburety z dětského pokoje a sezení pro velkou rodinu je připraveno. Buďte proto flexibilní a neupírejte se na jedno stabilní rozmístění. Protože právě flexibilita manipulovat s prostorem je to, co vám sedačka 3+2+1 nabízí.

 

Zdroj titulní foto: Rc Willey

Naše novinky v nabídce

×