Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Skandinávský styl bydlení: zařiďte si obývák jako seveřané

Skandinávský styl bydlení vytváří prostor, ve kterém se každý cítí pohodlně a příjemně. Odráží ráz studeného severu, ale zároveň přináší teplo a útulnost. I skandinávský styl má ale několik svých znaků a pravidel, kterých se při zařizování drží designéři, ale i obyčejní lidé. Podívejte se na ně spolu s námi a nechte se inspirovat našim výběrem krásných obýváků ve skandinávském stylu. Čtěte dál.

škandinávsky štýl bývania

Zdroj foto: pinterest.com

 

Jak zařídit obývací pokoj ve skandinávském stylu bydlení?

Bydlení ve skandinávském stylu přeměňuje touhu člověka žít v útulném, ale zároveň čistém a uspořádaném domově. Zařízení tedy působí pohodlně, zároveň ale trochu minimalisticky. Tento styl se totiž snaží držet principu, ve kterém každý kus nábytku musí mít svůj význam, a proto v něm nenajdete nic navíc. Obývák ve skandinávském stylu tak není přeplněný žádnými zbytečnostmi.

 

Interiér je funkční a útulný. Působí přirozeně, vzdušně a lehce, a to i přesto, že všechen nábytek má své přesně určené místo a funkci. Totéž platí i pro doplňky. Ty jsou vybírány podle toho, zda k nim mají obyvatelé bytu určitý vztah, nebo pro ně mají nějaký speciální význam. Charakteristické jsou například přehozy z ovčí vlny, fotografie, deky a mnoho polštářů, které navozují pocit útulnosti a pohodlnosti.

sedačka v škandinávskom štýle

Zdroj foto: pinterest.com

 

Hra s přirozeným světlem

Důležitým znakem skandinávského bydlení je hra s přirozeným světlem. Sluneční světlo je totiž ve Skandinávii hodně vzácné, a proto se lidé snaží své byty co nejvíce prosvětlit. Oblíbené jsou velká okna a světlé barvy na stěnách, které světlo přirozeně odrážejí. Výjimkou není ani nábytek, který je většinou světle hnědý nebo bílý.

 

Jaké barvy použít v obývacím pokoji?

Skandinávské bydlení je v používaní barev trochu konzervativní. Základní barvou je většinou bílá nebo šedá, doplněná teplou barvou dřeva a tóny sépie. V každé místnosti v bytě se přitom kombinují tytéž barvy. Pokud se tedy například rozhodnete do obýváku umístit slabě hnědou podlahu, měla by být použita v celém bytě. Stejné pravidlo platí na barvu nábytku a stěn. Stěny by měly kontrastovat s nábytkem, aby vytvořily zajímavou, ale stále přirozenou kombinaci.

 

obývačka škandinávsky štýl

Zdroj foto: pinterest.com

 

Sedací souprava ve skandinávském stylu

Sedačka je ve skandinávském stylu velmi důležitým elementem. Je to totiž místo, které vyjadřuje útulnost a pohodlnost. Je ohniskem celého obývacího pokoje a poskytuje prostor, na kterém si obyvatelé bytu mohou odpočinout a zrelaxovat. I proto se na sedačce nachází vždy mnoho polštářů, deky nebo přehozy z ovčí vlny.

 

Vyberte si takovou sedačku, na které se budete cítit pohodlně

Při výběru sedačky do obýváku ve skandinávském stylu je nejdůležitější to, aby byla pohodlná a cítili jste se na ní příjemně. Takové sedačky samozřejmě najdete i u nás. Mají pevné sezení a téměř všechny vám poskytnou dostatek prostoru. Zkuste se tedy podívat na naši nabídku. Věříme, že si vyberete. Pak už si jen stačí zvolit tu správnou barvu ladící k ostatnímu nábytku a doplnit ji pohodlnými polštáři.

skandinavsky styl sedacka

 

Naše novinky v nabídce

×