Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Růžová sedačka i do vašeho obývacího pokoje: Vytvořte si místo dýchající svěžestí a útulností

Věděli jste, že barvy mají svůj význam? Je tomu tak – věnuje se jim takzvaná psychologie barev. Zabývá se především vlivem barev na náladu a pocity člověka. Ohnivá červená, uklidňující zelená nebo čistá bílá, každá z nich v sobě něco skrývá. My jsme se tentokrát rozhodli věnovat se právě růžové barvě. Ta by podle již zmíněné psychologie barev měla uklidňovat a symbolizovat pohodu, přátelství, štěstí, soucit a dokonce lásku. Podívejte se s námi na to, jak zkombinovat růžovou sedačku i do vašeho obývacího pokoje.

Růžová barva už dávno není jen pro panenky

Růžová vzniká kombinací červené a bílé barvy. Červená je horká a vyjadřuje oheň, vášeň a lásku. Bílá je zase ztělesněním elegance, čistoty a klidu. Spojením těchto dvou vzniká romantická růžová. Růžová už dávno nepatří jen k holkám, ženám či panenkám. Je to barva, která má mnoho odstínů, a ještě více potenciálu. Stačí ji správně zkombinovat a pomůže vám vytvořit krásný a útulný obývací pokoj i ložnici.

Samozřejmě není růžová jako růžová. Jak jsme již zmínili, tato barva má velké množství odstínů – od křiklavých a výrazných až po jemné a pudrové. Určitě jste slyšeli už mnohokrát, že při designu interiéru se fantazii meze nekladou. Jediné, co potřebujete, je nějaká ta vize a odvaha být kreativní.

odstiny ruzove barvy do obyvaku

Jaký odstín růžové si vybrat na sedačku?

Vždy byste se měli držet toho, jaký dojem má místnost budit. Pokud chcete, aby byl obývací pokoj „oázou klidu“, sáhněte spíše po jemných tlumených odstínech růžové. Ty totiž dokážou krásně podtrhnout útulnou atmosféru a dodat prostoru pro příjemnosti, pohodlí a kouzle. Pokud chcete místnosti dodat trošku extravagance, můžete se poohlédnout po syté růžové nebo fuchsiové. Syté odstíny růžové jsou energické a ve správné kombinaci dodají pokoji svěžest. Některé odstíny růžové mají v sobě více červených akcentů – například lososovou, kterou často najdete i v odděleních s pánským oblečením. Stačí si vybrat, která se vám nejvíc líbí a doladit finální design doplňky.

Nejoblíbenější odstíny růžové v obýváku – pudrová růžová

Jemná růžová sedací souprava v pudrových odstínech je skvělou volbou například v kombinaci se šedou, bílou a dokonce zelenou. Pokud zvolíte decentní barvu stěn, například v krémových bledých odstínech, růžová sedačka krásně vynikne. Růžová barva ladí i s krémovou a v některých případech ji lze zkombinovat i s modrou. Je pravda, že ne každý má odvahu na to vybrat si právě růžovou sedačku. Je to ale jen otázkou představivosti.

V jemných pudrových odstínech si u nás můžete nakonfigurovat sedačku například v těchto materiálech:

Flash 22

Monolith 62

Twist 16

Samoa 10

Růžová sedačka v kombinaci se zelenou

Jemná růžová barva skvěle ladí s decentní zelenou. Je to kombinace, která evokuje jaro, pohodlí a svěžest. Nemusíte se proto bát doladit růžovou sedací soupravu s krémovými a bledě zelenými doplňky – například polštářky nebo běhounem. Výborně k ní zapasuje také bílý nábytek, který celému interiéru dodá nádech čistoty a elegance.

Výběr růžových provedení sedaček z našeho e-shopu:

Sedací souprava Murena V

Rohová sedačka Bagi

Rohová sedací souprava Vento VIII

Rohová sedací souprava Vento III

Výrazná růžová sedačka pro odvážné

Volbou barev ve vašem obývacím pokoji můžete vytyčit těžiště místnosti. Pokud si na to troufáte, můžete sáhnout po výrazné růžové sedačce, která se stane středobodem místnosti. Můžeme vám zaručit, že na ni ihned padne zrak každého, kdo do obývacího pokoje vstoupí. Při volbě ostatních prvků se můžete poohlížet po neutrálnějších a jemnějších barvách, které vaší nové růžové sedačce dovolí vyniknout ještě více. Pokud ovšem patříte k odvážnějším, můžete ji zkombinovat s doplňky v sytých odstínech zelené nebo modré.

Flash 14

Loca 36

Bahama 23

Primo 69

Nehledáte růžovou sedací soupravu do obývacího pokoje?

Růžová se skvěle hodí i do interiérů kadeřnických salonů, nehtových či kosmetických studií a je častou volbou i při zařizování dětských pokojů. Do takových prostorů si pravděpodobně nebudete vybírat velkou sedací soupravu ve tvaru U. Podívat se zkuste po menších pohovkách nebo křeslech. Na našem e-shopu vám stačí najít model, který se vám líbí a následně si pohovku nebo sedačku nakonfigurovat dle vašich preferencí. Každou sedací soupravu vám umíme potáhnout v jakémkoli vámi vybraném potahovém materiálu z naší nabídky.

Pohovka DELFINO

Ještě nemáte vybranou vaši novou sedačku?

Prohlédněte si náš sortiment malých i velkých sedacích souprav a nakonfigurujte si tu vaši přesně podle vašich představ.

Naše novinky v nabídce

×