Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Ne všechny levné sedačky jsou dobré sedačky: Proč se při výběru sedací soupravy nevyplatí šetřit?

Zařizování bytu nebo rekonstrukce nepatří mezi levné záležitosti. Platí to především v případě, že chcete vyměnit veškerý nábytek, předěláváte také stěny, podlahy a měníte dispozici bytu. Je nám tedy jasné, že každý se snaží ušetřit co nejvíc. Často se lidé rozhodnou pro levnější varianty nábytku, hledají akce, prohlédnou si nabídku bazarů a podobně. Jsou však věci, na kterých byste rozhodně šetřit neměli – a mezi ně rozhodně patří i sedací souprava. Přečtěte si, proč byste při výběru sedačky rozhodně neměli šetřit a jak se vám může koupě levné sedačky v budoucnu vymstít.

Hledáte levnou sedačku? Rozhodovat by měla především kvalita, nikoli cena

Úvodem musíme říci, že samozřejmě nechceme „házet všechny levné sedačky do jednoho pytle“. Tak, jako ne každá drahá sedací souprava musí mít dobrou kvalitu, nemusí být ani každá levná pohovka špatná. V případě levnějšího i dražšího nábytku byste si však měli vždy ověřit kvalitu a pevnost konstrukce, vlastnosti potahového materiálu i mechanismy rozkládání. Co všechno vám napoví více o kvalitě sedačky?

showroom v Prievidzi

Kvalita použitého materiálu a pevnost konstrukce je základ u dražších i levných sedaček

Konstrukce, nebo i kostra sedačky, by měla být pevná a schopná zvládat častou zátěž. Zřejmě nechcete mít doma sedací soupravu, která se po několika týdnech změní na vrzající kus nábytku. Obzvlášť důležité je to u velkých sedacích souprav, kde usadíte větší počet lidí. Totéž platí i u rozkládacích sedacích souprav, které se kromě sezení využívají i pro příležitostné nebo pravidelné spaní.

Pevnost našich sedaček si můžete vyzkoušet v showroomu v Prievidzi. Rádi vás přivítáme na ulici Ivana Bukovčana 36, kde jsme vám k dispozici v pracovních dnech od 11. do 17. hodiny a v sobotu od 9. do 12. hodiny. Na obhlídku showroomu doporučujeme předem se telefonicky objednat, abychom si mohli vyhradit čas a plně se vám věnovali.

Showroom v Prievidzi

Potahový materiál sedačky může prodloužit její životnost

Životnost sedací soupravy ovlivňuje také výběr potahového materiálu. Častým používáním pohovky totiž dochází k opotřebení látky, což se může projevit jejím oslabením a následným vznikem dírek, žmolkováním, vyblednutím a podobně. Při výběru potahu je tedy důležité přihlížet k parametrům jako:

Amor Velvet

Mono

Bristol

Element

Gusto

Jaguar

U levných rozkládacích sedaček dejte pozor na mechanismus rozkládání

Rozkládací sedačky přinášejí způsob jak v malých bytech či pokojích pro hosty „zabít dvě mouchy jednou ranou“. Přes den totiž slouží jako gauč a v noci se lehce změní na postel. Mnozí lidé využívají rozkládací pohovky také jako příležitostnou postel pro návštěvu. Při výběru si však musíte uvědomit, že sedačky ve většině případů nejsou primárně určeny pro pravidelné spaní. Pokud tedy předem víte, že budete váš gauč často rozkládat, levná rozkládací sedačka by vám nemusela sloužit tak dlouho, jak byste si přáli.

Ideální je sáhnout po takových sedacích soupravách, které jsou přímo u prodejce označeny jako vhodné i pro pravidelné spaní. Mnoho výrobců sedaček se v současnosti totiž zaměřujě přesně na tuto problematiku. Pokud tento údaj u sedačky nenajdete, neváhejte se prodejce zeptat na kvalitu rozkládacího systému a jeho odolnost při pravidelném rozkládání.

Chcete vědět víc o tom, jak vybírat sedačku pro každodenní spaní?
Přečtěte si v našem článku, na jaké parametry byste měli přihlížet při výběru sedací soupravy ke každodennímu spaní.

Výplň sedací soupravy

Možná se vám už stalo, že se na vaší sedačce vytvořila po několika letech vysezená místa. Tomu umíte zabránit výběrem sedací soupravy s kvalitní vnitřní výplní. U nás si například můžete vybrat ze 2 typů výplně:

Hledáte novou sedačku do vašeho obývacího pokoje?

Prohlédněte si naši nabídku pohovek, rohových sedacích souprav i U-sedaček a objevte spoustu krásných a elegantních modelů:

rozkladaci pohovka DELFINO

Pohovky

Rohová sedací souprava PAGANNI XII Levý roh

Rohové sedačky

uckove sedacky

Sedačky ve tvaru U

Na závěr už jen tolik, že pokud chcete, aby vám vaše nová sedací souprava byla věrným společníkem po dlouhá léta, měli byste opravdu přihlížet více na kvalitu než cenu. Levné sedačky mohou být dobrým dočasným řešením – pokud například víte, že budete nábytek brzy opět měnit nebo se budete stahovat. Nedoporučujeme vám však vybírat jen na základě ceny – vždy si zjistěte co nejvíc o kvalitě materiálů i konstrukce sedačky. Koneckonců vás levná sedačka může z dlouhodobého hlediska stát více než ta dražší, jelikož ji budete po čase muset přečalounit nebo úplně vyměnit.

Naše novinky v nabídce

×