Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Potahová látka na sedačku: co je třeba vědět při jejím výběru?

Výběr sedačky do vašeho obývacího pokoje není jen o velikosti nebo tvaru. Velmi důležitá je také volba správné potahové látky, která prodlouží životnost vaší sedací soupravy. I proto jsme si pro vás připravili malý návod na to, jak najít tu správnou látku. Které vlastnosti by měla mít, aby vám dlouho vydržela jako nová? Podívejte se na 3 body, které byste při jejím výběru měli vzít v úvahu:

 

1. Potahová látka na sedačku, která se neroztrhá a neroztřepí. Jak ji najít?

Jedním z nejdůležitějších kritérií při hodnocení kvality potahové látky je rozhodně gramáž na metr čtvereční. Dalším faktorem, který při technických parametrech látky uvidíte, je odolnost vůči otěru.

Čím vyšší gramáž potahové látky, tím vyšší pevnost a odolnost

Obecně platí pravidlo, že čím vyšší má látka gramáž, tím je silnější, a tudíž i pevnější a odolnější. Při výběru byste tedy měli popřemýšlet, jakému velkému zatížení bude vaše sedačka vystavena. Pokud si vyberete dostatečně kvalitní látku, nemusíte se bát, že by se vám potah třepil nebo proděravěl. Správná potahová látka se postará o to, aby sedačka dlouhá léta vypadala jako nová.

Běžně se při výrobě sedacích souprav používají potahové látky s gramáží od 140 g / m2. Tyto sedačky jsou ale vhodné na méně časté otěry. Na časté sezení a lenošení jsou ideální sedačky s vyšší gramáží, a to od 300 g / m2.

potahova latka bristol

Pokud tedy vybíráte sedačku například do kanceláře, která nebude využívána tak často, úplně vám postačí potahová látka s nižší gramáží. Pokud ale vybíráte sedačku do obýváku, na které budete trávit hodně času, doporučujeme vybrat si potahovou látku s vyšší gramáží. V našem sortimentu najdete mnoho potahových látek s gramáží vyšší než 300g / m2, například látky Granada, Tunis, Paros a další.

Odolnost potahové látky ukáže test Martindale

Test Martindale je metoda, kterou výrobci testují odolnost látky vůči oděru. Během tohoto testu se za přísně stanovených podmínek zjišťuje průměrný počet otáček, při kterých dochází k poškození vzorku látky. V praxi to znamená, že čím vyšší počet otáček je při konkrétní potahové látce uveden, tím větší „trvanlivost“ látka má.

Na běžné sedací soupravy se většinou používají potahové materiály s hodnotami 25 000 – 40 000 Martindale bodů. V naší nabídce však najdete mnohem odolnější látky, jejichž otěru vzdornost dosahuje až 90 000 cyklů. Takovými vlastnostmi se vyznačuje například potahová látka Bristol, kterou řadíme mezi látky ideální pro extrémně namáhané části nábytku.

2. Potahová látka, která se nezašpiní? Rezistenci vůči vodě vám zajistí speciální povrchová úprava

Kdo by chtěl mít doma sedačku, na níž je vidět každý malý flek? Při výběru potahové látky proto myslete i na náročnost její údržby a čištění skvrn. Dnes už totiž existují speciální technologie, které udrží potah čistý a stálobarevný. Jejich úkolem je usnadnit vám čištění a údržbu sedačky.

Díky technologii UNICLEAN sedačku vyčistíte rychle a snadno

Technologie UNICLEAN zabraňuje propouštění tekutiny do látky. Znamená to, že pokud se na látku něco vylije, na jejím povrchu se vytvoří malé kapičky, které do látky neprosáknou. Tyto kapičky pak stačí vsát do čistého hadříku. Sedačka se díky tomu snadno čistí a nevznikají na ní žádné skvrny.

potahova latka luxo

Touto technologií je ošetřena například potahová látka Luxo. Kromě své pevnosti s gramáží až 360g / m2 se snadno čistí a je odolná vůči skvrnám. Dostupná je v odstínech šedé a hnědé.

 

Potahová látka bez fleků: Materiál Pecos

Na podobném principu jako technologie UNICLEAN funguje i technologie LiquidBlocked. Díky úpravě LiquidBlocked nedochází k absorpci tekutiny, což usnadňuje čištění a údržbu sedací soupravy. Na sedačce nevznikají žádné viditelné, ale ani neviditelné fleky z vnitřní strany čalounění.

Tuto speciální technologii naleznete například na semišové potahové látce Pecos. Kromě toho, že je látka snadno čistitelná, je také odolná proti blednutí. Sedačka bude díky tomu déle vypadat jako nová a ani vlivem otěru na rozích sedačky nezmění svou barvu.

 

3. Nezapomeňte na design: Promyslete si barevné provedení potahové látky

Neméně důležitý faktor výběru sedací soupravy je její barva. Můžete si totiž vybrat tu nejkvalitnější potahovou látku, ale pokud se vám nebude líbit její barva, nikdy s ní nebudete na 100% spokojený. Stejně je to i s materiálem, který vám musí být příjemný na dotek.

V naší nabídce najdete jemné a příjemné odstíny hnědé a šedé, ale také sytější a výraznější barevné provedení v tkaných, ale i měkkých semišových látkách. Stačí jen popustit uzdu fantazii a vybrat si takovou látku, která zapasuje do vašeho vysněného obývacího pokoje.

Naše novinky v nabídce

×