Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak si zařídit útulný obývací pokoj a co vám v něm nesmí chybět? Máme pro vás pár tipů

Při zařizování interiéru má většina lidí v hlavě jasnou představu. Máte přemyšlenou barevnou kombinaci, typ nábytku nebo dokonce design interiéru dle vašeho oblíbeného stylu. Někdy však nejde jen o to, jak místnost vypadá, ale také o to, jaký z ní máte pocit. Zřejmě byste s námi souhlasili, že každý se chce ve svém obýváku cítit pohodlně a útulně. Zařídit si takový útulný obývací pokoj je mnohem jednodušší, než byste řekli. Víte, jak na to?

Jak vypadá útulný obývací pokoj?

Útulný obývací pokoj – jak si ho představit? Kdybychom se rozhodli provést průzkum, zřejmě bychom se setkali s velmi odlišnými odpověďmi. Závisí to totiž na tom, co u daného člověka vyvolává pocit pohodlí, útulnosti a komfortu. Útulnost je totiž více o pocitu než o designu. Někdo si možná vytvoří útulný obývací pokoj použitím moderních kousků nábytku. Jiný zase může sáhnout po starožitně působícím vintage nábytku nebo čistém skandinávském stylu.

Volba je jen a jen na vás a jak už jistě víte, při zařizování se fantazii meze nekladou. Pojďme se tedy spolu podívat na to, jaké prvky by ve vašem útulném obývacím pokoji rozhodně neměly chybět a vy si je pak klidně přizpůsobte podle vašeho vkusu.

Barvy: Jaké barvy se hodí do útulného obývacího pokoje?

Obecně vyvolávají pocit útulnosti teplejší odstíny a přírodní barvy. Hodně oblíbené jsou například podlahy v barvě přírodního dřeva. Chcete-li podlaze dodat ještě o něco větší dotek útulnosti, můžete sáhnout vysloveně po takovém typu, které dřevo imituje nejen barvou, ale také kresbou.

Co se týče stěn, podívejte se po teplejších jemňoučkých odstínech nebo si pohrajte s kontrastem. Na jednu zeď vyzkoušejte použít tapetu, případně stěny namalujte na bílo a barvu místnosti dodejte nábytkem či doplňky. Vše závisí na vašem osobním vkusu.

Slyšeli jste o designérském pravidle 60-30-10?

Jedná se o nadčasové pravidlo používané designéry na celém světě. Pomocí tohoto pravidla si můžete vytvořit barevné schéma vašeho obývacího pokoje, a to velmi rychle a snadno. Pokud si obývací pokoj představíte jako 100 % prostoru, čísla 60, 30 a 10 vyjadřují procentuální rozdělení tohoto prostoru při výběru barev.

barvy v utulem obyvaku

Stačí si tedy vybrat jen tři barvy, které na vás působí příjemně a zkombinovat je tak, abyste se v místnosti cítili dobře, pohodlně a útulně.

Nábytek: Pohodlná sedačka do útulného obývacího pokoje

Co by to bylo za obývací pokoj, kdyby v něm nevládla krásná sedačka? Spousta lidí si volí sedací soupravu jako středobod a těžiště místnosti. Vždyť právě sedačka je to místo, kde se večer usadí celá rodina a podívá se spolu na film. Pokud chcete pocit útulnosti ještě více podpořit, měli byste sáhnout po pohodlné sedací soupravě. Krásné jsou například modely s polštářovými opěrkami, které působí pohodlně již na pohled. Pokud vás však lákají spíše modernější a elegantnější modely, nezoufejte – i při výběru sedačky do útulného obývacího pokoje je volba jen a jen na vašich preferencích.

Rohové sedačky z naší nabídky, které krásně zapasují do vašeho útulného obývacího pokoje:

Sedací soupravy ve tvaru U do vašeho útulného obývacího pokoje:

Co se týče zbylého nábytku, soustřeďte se především na to, aby prostor nebyl přecpaný. Volte jednotlivé kusy tak, aby „zabily dvě mouchy jednou ranou“. To znamená, že by měly lahodit vašemu oku a současně by měly mít dostatek úložného prostoru. Pokud bychom vám ale mohli doporučit něco, co krásně podtrhne útulnou atmosféru v obýváku, byla by to knihovna. Zda se rozhodnete pro vestavnou nebo volně stojící, můžete ji naplnit nejen knížkami, ale také fotkami a jinými dekorativními předměty.

Osvětlení: Dodejte obýváku na útulnosti pomocí světla

Přirozené světlo dokáže velmi ovlivnit to, jak se v místnosti cítíme. Pokud ovšem jde o představu ideálního podzimního či zimního večera, asi nikdo nepočítá se sluníčkem. Představte si, jak sedíte na pohodlné pohovce nebo rohovém gauči, jste zakryti teplou dekou a v ruce držíte šálek s horkým voňavým čajem. Tuto útulnou atmosféru by krásně doplnilo takzvané vícestupňové osvětlení. Jaké to je?

Místo jednoho centrálního svítidla si pořiďte kombinaci bodových světel, stojaté lampy, stolních lampiček, případně svíček. Design svítidla můžete samozřejmě přizpůsobit vašemu oblíbenému stylu.

osvetleni v utulnem obyvacim pokoji

Věříme, že jsme vám s představou vašeho vysněného útulného obývacího pokoje trošku pomohli. Pokud vás zaujaly naše sedací soupravy, neváhejte si prohlédnout naši kompletní nabídku. Najdete u nás pohovky, rohové sedací soupravy i učkové sedačky, které si navíc můžete doladit podle vašich představ. Vyberte si například z desítek kvalitních potahových materiálů ve stovkách krásných barev.

Naše novinky v nabídce

×