Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Jak moderně vymalovat obývací pokoj, aby se z něj stal příjemný prostor plný života?

Obývací pokoj je místem, ve kterém každý člověk velmi rád tráví svůj čas. Při každodenním odpočinku v obýváku vás ale může barva stěn po delší době přestat bavit. Postupem času se stane všední a nezajímavá. Právě namalování stěn novými barvami je levný a rychlý způsob, jak svůj obývací pokoj zase jednou oživit. Nemusíte nic bourat a pomocí barvy si dokonce opticky můžete prostor i zvětšit. Někdy pak stačí jen vyměnit pár doplňků a nový prostor budete mít před očima. Jaké barvy na stěny do obývacího pokoje zvolit, abyste se v něm každý den cítili příjemně? Poradíme vám s výběrem a usnadníme vaše rozhodování při vybírání nových a moderních odstínů barev na stěny.

Troufnete si na barevné stěny v obýváku, například na zelenou?

Na výrazně zelenou barvu stěn potřebujete malinko odvážnější povahu. Zelená barva se však vyznačuje upokojujícím účinkem na organismus. Tato barva pomáhá při vyčerpanosti, zmírňuje migrénu a má blahodárný účinek na nervový systém. Zelená barva vám zkrátka rozzáří váš prostor a při slunečných dnech se díky ní budete cítit plný energie a síly.

jak vymalovat obyvaci pokoj

Tmavší a výraznější barvy, jakou je například i zelená, budou v důsledku přirozeného světla působit vesele a elegantně. Pokud do vašeho obýváku neproniká dostatek přirozeného světla, raději na stěny zvolte odstíny světlejších barev, jako je například světle žlutá, růžová, krémová nebo bílá. Pokud byste v předělávání ještě pokračovali, a plánovali vyměnit i sedací soupravu spolu s malováním stěn, doporučujeme prostor zjemnit krémovými nebo růžovými odstíny potahové látky na sedačce.

Bílá barva na stěny nemusí mít vždy přívlastek „všední“

Stěny v domech se před několika lety malovaly bílým vápnem. U lidí tak postupem času bílá barva stěn mohla někdy vyvolávat levný dojem. Po čase bylo moderní a velmi rozšířené malování stěn různými barvami od křiklavých oranžových, žlutých až po růžové odstíny.

Bílá barva na stěny je dnes opět moderní a má velké zastoupení v obývácích pokojích po celém světě. Je znakem čistoty, noblesy a uspořádaného života. Nemusíte se bát, že váš obývací pokoj bude nevýrazný. K bílým stěnám lehce zkombinujete různé barvy doplňků, a tak obývák snadno rozzáříte. Oživíte je také barevnou sedací soupravou. Výrazná sedací souprava bude totiž velkou barevnou dominantou, která přitáhne oči nejednoho návštěvníkova.

Je šedá barva vhodná na stěny do obývacího pokoje?

Pravděpodobně by pro vás šedá barva nebyla první volbou, se kterou si vymaluje svůj obývací pokoj. Interiéru však dodá zvláštnost a noblesu. Nadčasová šedá barva stěn v obýváku bude vždy působit elegantním dojmem. Šedá se totiž skvěle hodí na formální místa, obývací pokoje nebo knihovny.

Šedé stěny dokáží udělat z obývacího pokoje prostornější místo. Elegantní šedá barva se hodí k takzvanému „vintage“ stylu a také ke stylu modernímu. Pokud se rozhodnete pro pár nových doplňků, zvolte žluté odstíny, abyste dodali prostoru energii a šmrnc.

moderna obyvacka

A co tapety na stěny? Chtěli byste je mít ve vašem obývacím pokoji?

Papírová tapeta na stěny může být dobrý nástroj, pomocí kterého umíte zrealizovat velkou, levnou a vizuální změnu obývacího pokoje. Na trhu je nekonečně mnoho barev, vzorů, textur a velikostí, ze kterých si určitě vyberete. Pokud jste se rozhodli pro nalepení tapety, přečtěte si pár tipů:

Nalepte tapetu jenom na polovinu stěny

Jak v obýváku vytvořit něco zajímavého? Nalepte tapetu jenom na polovinu stěny. Získáte tak moderní a zajímavý designový prvek. V ideálním případě pak oddělte papírovou a nepapírovou část stěny moderní lištou. Tento typ tapetování se pravidelně objevoval již v minulosti a reflektuje tradiční styl obývacích pokojů, který nikdy nevyjde z módy.

tapeta na stenu

Zavěste si tapetu jako umění

Pokud jste našli výjimečnou tapetu, ale nemůžete si dovolit oblepit jí celý obývací pokoj, jednoduše si jí zarámujte. Tento dekorační předmět zarámované tapety je skvělý způsob, jak vzor bez námahy začlenit do vašeho obývacího pokoje. Zarámovanou tapetu si pak můžete zavěsit nad vaši sedací soupravu, kde neunikne žádnému oku návštěvníka.

Nalepte tapetu do knihovny

Ozdobit můžete i vnitřní stranu vaší knihovny. Otevřená knihovna je ideálním místem, kde můžete pomocí tapety přidat trochu dekorativního nádechu. Pokud vás vzor tapety po čase omrzí, opět jej snadno z knihovny odstraníte nebo vyměníte za jiný.

Upcyklujte starší nábytek

Pokud rádi předěláváte kusy starého nepotřebného nábytku, mohli byste jej znovu začlenit do vašeho obývacího pokoje v novém designu. Nejlépe se vám bude pracovat s nábytkem, který má čisté linie, a tapeta se vám na něj bude lehce lepit. Takto můžete ozdobit pár vašich zastaralých kousků nábytku a vdechnout jim nový moderní design.

Hledáte kvalitní sedačku?

Vyberte si stylovou sedací soupravu do vašeho moderního prostoru.

Naše novinky v nabídce

×