Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Gauč do dětského pokoje: Poradíme vám, jak vybrat funkční, pěkný a kvalitní gauč pro dítě

Dětský gauč by měl být připraven zvládat dětské dovádění. Musí být odolný vůči skvrnám, mít pevnou konstrukci a designově se přizpůsobit představám rodiče i dítěte. Jak takový gauč vybrat? V rychlém návodu vám poradíme, na co se při výběru gauče do dětského pokoje zaměřit a jak si vybrat ten správný.

 

Gauč do dětského pokoje vybírejte precizně

Výběr dětského nábytku bývá pro mnohé rodiny problematickou záležitostí. Najít kompromis mezi kvalitou, cenou, preferencemi dítěte a představami rodiče je opravdu náročné, ale ne nemožné. Při výběru gauče do dětského pokoje byste měli myslet zejména na jeho vlastnosti, kvalitu a také design, který by měl být přizpůsoben momentálnímu, ale i budoucímu vkusu dítěte.

S postupem času totiž dítě radikálně mění svůj vkus, a to, co se mu líbí například v 6. letech, v 10. letech mu už přijde dětské a „trapné“. Gauč je však dlouhodobá investice na několik let. Při volbě designu a barvy gauče proto myslete trochu dopředu, aby byl gauč designově vhodný do dětského, ale i teenagerského pokoje.

 

Jaké vlastnosti by měl splňovat gauč do dětského pokoje?

Každý dětský pokoj by měl být rozdělen na jednotlivé části – spací, pracovní a herní. Právě gauč tvoří důležitou součást herního a relaxačního prostoru, a to zejména u starších dětí. Kromě designu je při jeho výběru důležité myslet i na praktické funkcionality. Vybrali jsme 4 nejdůležitější, které oceníte nejen vy, ale i vaše dítě:

 

1. Funkce rozkládání:

Pro mnohé je možnost rozložení základní funkcí. Rozkládací gauče jsou praktické, protože je lze rozložit při hře nebo při příležitostném přespávání kamarádů či rodiny. Díky funkci rozkládání si dítě dokáže na gauči vytvořit pohodlí a prostor na zábavu, ve starším věku například ho využije na relax po škole.

Pohovka TORST Úložný priestor

2. Pevná konstrukce:

Známe hraní dětí – skáčou, házejí se, jednoduše dovádějí. Odolná, kvalitní a pevná konstrukce proto zajistí, že gauč zůstane jako nový i po letech. Pokud výběr gauče do dětského pokoje vnímáte jako dlouhodobou investici, právě pevnost konstrukce je rozhodující v jeho dlouhé životnosti.

 

3. Kvalitní potahový materiál:

Dnes už máme na výběr z mnoha kvalitních a zároveň cenově přijatelných látek, které jsou ošetřeny speciálními technologiemi proti vzniku skvrn. Nepropouštějí tekutiny a snadno se čistí, díky čemuž zůstává potah stálobarevný a čistý. Tyto potahové látky jsou označeny značkami jako je AquaClean, LiquidBlocked, Uniclean nebo Cleanaboo. Jsou ideální zejména do rodin s malými dětmi, u nichž je větší riziko, že sedačka bude zašpiněná.

 

4. Úložný prostor:

Hoc i malý úložný prostor dokáže nám rodičům pomoci s odložením sezónního oblečení nebo starých hraček. Rozkládací pohovky většinou takovou možnost neposkytují, no rohové sedačky mají povětšinou úložný prostor vestavěný.

 

Tipy na rozkládací gauč do dětského pokoje

Představy nás rodičů o designu a funkcionalitě gauče se od představ dítěte často liší. Důležité je ale najít v konečném rozhodnutí kompromis a vybrat takový gauč, se kterým budou souhlasit obě strany. Dítě musí být spokojené a využívat gauč s radostí, rodič se zase potřebuje spolehnout na kvalitní potah a konstrukci, které vydrží roky jako nové. Jako inspiraci jsme pro vás vybrali 2 modely gaučů do dětských pokojů, které se dají rozkládat, snadno se čistí a poskytnou dětem opravdové pohodlí.

 

Pohovka do dětského pokoje: Praktický model Aga

 

Pohovka do detskeho pokoje AGA
Pohovka AGA

 

Model Aga představuje pohovku ideální do dětských pokojů, ve kterých není mnoho místa nazbyt. Je pohodlná, pevná a dá se rozkládat. Zajímavé jsou na ní velké polštáře, o které se dítě buď opře nebo je na chvíli odloží a vytvoří tak na pohovce opravdu velký prostor na hraní. Barevně si ji můžete doladit podle sebe a vytvořit originální designový kousek do dětského pokoje vaší malé ratolesti.

 

Rozkládací gauč do dětského pokoje: Model Karlo

Rozkládací gauč Karlo je rozměrově větší než pohovka Aga. Za skvělou cenu vám nabídne kvalitní čalounění, prostornou sedací plochu a rozměrný úložný prostor. Po rozložení se na něm pohodlně vyspí 2 osoby.

 

Sedací souprava KARLO
Sedací souprava KARLO

 

Stejně jako na všech našich gaučích, i na tomto si můžete sami zvolit potahovou látku a design doplňků. Je tedy možné přizpůsobit ho vkusu menších dětí, ale i teenagerů.

Naše novinky v nabídce

×