Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Vánoční dekorace nejen do obýváku: Vsaďte na přírodní materiály

Vánoční období se již nezadržitelně blíží. Z každého rohu na nás číhají vánoční reklamy a nutí nás předvánočním nákupům. To nejkrásnější kouzlo Vánoc se však skrývá za dveřmi našich bytů, u nás doma. Voňavé vánoční pečivo, borovicová aroma, pronikavá skořice, sladké pomeranče a hřebíček. Přesně tak voní Vánoce. A stejně mohou vonět i vaše vánoční dekorace. Dnes si ukážeme pár bytových dekorací, které byt nejen provoní, ale i nádherně vyzdobí. Podívejte se na ně spolu s námi.

 

Vánočním dekoracím dominují přírodní materiály

Poslední roky se v interiérovém designu upouští od umělých materiálů a opět se navracíme k přírodním materiálům. Základem vánočních dekorací se proto staly borovicové větvičky, které ze všech jehličnatých stromů nejméně opadávají a mají výraznou vůni. Větvičky jsou často doplněny o borovicové šišky buď v přirozené barvě, nebo nastříkané bílou, stříbrnou či zlatou barvou.

Výraznou vůni připomínající Vánoce mají i některé koření. Vaše vánoční dekorace proto můžete doplnit například skořicí, badyánem a nebo hřebíčkem. Vánoční atmosféru kromě nich doplní i sušené pomeranče, které si stačí nakrájet na malé kousky a nechat je vysušit v sušičce, na radiátoru nebo na jiném teplém místě.

vianocna dekoraciaZdroj foto: pinterest.com 

 

Vánoční atmosféru navodíte svíčkami

Krásné svíčkové dekorace vytvoříte za pár minut. Kromě tradičních svíčkových adventních věnců vypadají kouzelně i svítidla vytvořené z obyčejných zavařovacích sklenic. Nevěříte? Vyzkoušejte si to sami.

vianocne dekoracieZdroj foto: pinterest.com

 

Pohár můžete naplnit větvičkami, šiškami a také kořením. Kreativitě se meze skutečně nekladou. Do středu dekorace vždy musí jít svíčka, nejlépe taková, která se příliš neroztéká. Velmi důležitá je i vůně svíčky. Pokud neoblibujete silné pronikavé vůně, použijte raději obyčejné neutrální svíčky. Větvičky a koření vám budou vonět i bez použití vonných svíček.

 

Tradiční vánoční věnce

Mezi tradiční vánoční dekorace patří i věnečky. Zapomeňte však na umělé věnce a vytvořte si raději vlastní, originální a voňavý věneček. Využít můžete materiály, které jsme již v článku zmiňovali – větvičky, koření, sušené ovoce, šišky a oříšky.

Jako podklad věnečku vám postačí samotné větvičky. Nemusíte používat polystyrénové kruhy. K větvičkám pak drátkem nebo provázkem jednoduše připevněte zbylé ozdoby. Výhoda vlastní výroby vánočních věnců je v tom, že si sami zvolíte velikost, jakou chcete a zároveň si věneček dozdobíte přesně podle toho, co se vám líbí.

vianocna dekoraciaZdroj foto: pinterest.com

 

Zimní kytice a netradiční misky s ovocem

Vždy máte na stole kytici květin, ale v zimě to jaksi není možné? Vytvořte si zimní kytici. Jediné, co budete potřebovat, jsou opět jen borovicové větvičky. Pokud toužíte po něčem barevnějším, větvičky ozdobte vánočními ozdobami, které budou ladit s ozdobami na vánočním stromku.

dekoracia do obyvackyZdroj foto: pinterest.com

Vylepšit můžete i misky s ovocem. Do pomerančů dejte hřebíčky do různých tvarů a naaranžujte na misku. I když takové pomeranče už zřejmě nikdo nebude jíst, vytvoří nádhernou, a navíc voňavou dekoraci. Z takto upraveného ovoce si můžete šikovně vyrobit i stolní vánoční ikebany.

Zdroj foto: pinterest.com

 

Závěsné vánoční dekorace

Nejvýraznějším prvkem vánočních dekorací jsou závěsné dekorace a dekorace kolem dveří. Velmi působivě vypadají například větvičky naaranžované kolem dveří nebo zárubní. Vznikne vám tak příjemný přírodní vstup do místnosti, který můžete barevně doladit podle zbývajících dekorací bytu.

Zdroj foto: pinterest.com

Pokud však máte čas a hlavně chuť malinko se s dekoracemi „pohrát“, vyrobte si závěsnou vánoční dekoraci. Stačí si vybrat pár ozdůbek a dekoraci máte hotovou za pár minut. Jako inspiraci vám přinášíme následující fotografii.

 

Zdroj foto: pinterest.com

 

Co řeknete, která dekorace se vám líbila nejvíce? Nám se líbí všechny, a to hlavně proto, že nás vracejí zpět do přírody. Věříme proto, že jsme vás alespoň trošku inspirovali na příchozí vánoční období a díky našim tipům si některé vánoční dekorace vytvoříte i sami doma.

Naše novinky v nabídce

×