Zákaznická linka: +420 608 278 809 (Po – Pa: 11:00 – 17:00)

 

Inspirace do obývacího pokoje: Červená sedačka středobodem místnosti

Červené sedačky vypadají velkolepě. I přesto jsou však v našich obývacích pokojích ojedinělé. Málokdo si totiž dokáže tak výraznou barvu ve svém domově dokonale představit. Právě proto vám nyní přinášíme pár inspirací do obýváku, které vám dokážou, že červené sedačky jsou stylové a skutečně jedinečné.

 

Co v nás evokuje červená barva?

Červená je dynamická barva, která mění energii místnosti. Symbolizuje sílu a vzrušení, které může být vnímáno pozitivně (láska), ale i negativně (zlo). Je proto jen na vás, jakou moc této barvě dáte. Na základě toho pak dokáže ovlivnit náladu a dodat místnosti svébytný ráz. Pokud byste si chtěli červenou porovnat s ostatními barvami, přečtěte si náš starší článek na téma: Jak správně vybrat barvu sedací soupravy?

cervena sedacka v obyvacke

Zdroj foto: pinterest.com

 

Energie červené záleží zejména na tom, jak ji zkombinujete. Ve správné kombinaci dokáže být hřejivá, útulná a radostná. Primární oslovuje silné lidi, plné života a elánu. Vzbuzuje chuť k jídlu, sexuální apetit a lidem dává živost. Je dokázáno, že zvyšuje hlasitost řeči i puls, a proto je ideální pro energické lidi, kteří jsou v neustálém pohybu.

Naopak introvertní lidé se při velké ploše červené mohou cítit ohroženě a nekomfortně. U citlivých lidí vzbuzuje pocit nebezpečí a agrese. Červené sedací soupravy tedy nejsou vhodné například do rodin s introvertními dětmi nebo pro lidi trpící psychickými poruchami.

 

Jak červenou sedačku zkombinovat, aby šířila pozitivní energii?

Sedací souprava v červené barvě je velmi výrazná a ihned přitáhne každé oko. Pokud se pro ni rozhodnete, stane se „ohniskem“ vašeho obývacího pokoje. Ostatní zařízení a doplňky byste proto měli přizpůsobit právě ní. Způsobů je přitom hned několik.

 

Moderní lidé se červené sedačce nejvíce potěší v kombinaci s neutrálními barvami. Velké plochy, jako jsou stěny, podlahy, závěsy nebo nábytek, by měly laděné do bílé, černé a do monochromatických odstínů šedé a hnědé. Tato kombinace vytvoří tzv. „moderní look“ typický pro nové moderní interiéry.

 

cervena sedackaZdroj foto: pinterest.com

Pokud jste ale naopak milovnicí rozmanitých barevných kombinací, červenou rohovou sedačku můžete zasadit do bohémského stylu. Zkombinovat ji smíte například s doplňky v barvách fuchsiové, oranžové, fialové, tyrkysové, ale i žluté a zelené. Stěny a podlahy by měly být o něco neutrálnější. Vyplatí se vsadit na přírodní dekory dřeva na podlahách nebo obklady a tapety imitující cihly na stěnách.barva sedaci soupravy

Zdroj foto: pinterest.com

 

Zlatou střední cestou mezi neutrálním moderním stylem a pestrým bohémským je prostě „jít tón v tónu“. Do obývacího pokoje tak můžete přinést více příjemných odstínů červené a sladit tak červenou sedačku například se stěnou, závěsy nebo kobercem. Vytvoříte tím elegantní, ale zároveň hřejivý interiér, který bude šířit pozitivní energii.

cervena sedaci souprava

Zdroj foto: pinterest.com

 

Možností máte tedy nespočet. I při červených sedačkách však platí staré známé pravidlo: Zařizujte tak, abyste se cítili pohodlně a příjemně. Věříme, že jsme vám přinesli dostatek inspirace a možná vás i malinko povzbudili k tomu, abyste do svého domova zařadili i tuto barvu. Červené potahové materiály samozřejmě najdete také v naší nabídce, stačí si vybrat ten svůj.

Naše novinky v nabídce

×